Prezenty okolicznościowe – oto kilka propozycji

Prezenty okolicznościowe – oto kilka propozycji „Artykuł sponsorowany”

Choć Święta Bożonarodzeniowe zbliżają się wielkimi krokami, to w ciągu roku uczestniczysz z pewnością też w innych, mniej lub bardziej uroczystych spotkaniach. Wybór prezentu z ich okazji nie zawsze okazuje się prosty. Poznaj kilka pomysłów dopasowanych do okoliczności.
Z okazji przejścia na emeryturę i nie tylko
Odejście na stałe z pracy to duże przeżycie dla dojrzałej osoby. Niektórzy tylko czekają, aż będą mogli stać się emerytem, inni niechętnie żegnają się ze współpracownikami. W każdym przypadku warto świętować długi staż pracy i podarować takiej osobie coś od serca. Wejście w nowy etap życia rozpoczyna się lepiej ze wsparciem bliskich. W zależności od budżetu i preferencji świeżego emeryta wybierzesz coś innego.

Pierwszą propozycją jest prezent związany z zawodem, w którym specjalizowała się dana osoba. Taki upominek ze specjalnym grawerem na pewno będzie się miło kojarzył. Z drugiej strony można postawić na coś bardziej uniwersalnego. Przykładem są pudełka prezentowe z delikatesamipudelka prezentowe, które mogą wręczyć zarówno członkowie rodziny, jak i koledzy z pracy podczas oficjalnego pożegnania. W zestawach znajdziesz nie tylko bombonierki czy inne słodkości, wiele z nich prezentuje się też elegancko. Takie prezenty przydadzą się również w chwili zwykłego odejścia osoby zmieniającej miejsce pracy.

Prezent na rocznicę ślubu – co warto wybrać?

Jeśli chodzi o rocznicę ślubu, można postawić na klasyczny prezent lub dopasować upominek do liczby lat spędzonych razem przez parę. Kieruj się możliwością spędzenia wspólnie czasu. Voucher na romantyczną kolację w restauracji czy wyjazd do SPA sprawdzi się dla wszystkich. Jeśli zależy Ci na czymś wyjątkowym, weź pod uwagę zainteresowania małżeństwa. Niektórym miłośnikom ekstremalnych przeżyć spodoba się na przykład zaplanowany wcześniej skok na bungee.

Papierowa rocznica, a może porcelanowa? Prezent dopasowany do konkretnych obchodów może przyjmować różne formy. Zabawny plakat z podobizną małżeństwa, drewniane pudełko z grawerem, zestaw kryształowych kieliszków – propozycji jest wiele. Przy wybieraniu upominku weź pod uwagę również wiek pary. Osoby świętujące czterdziestą rocznicę mogą ucieszyć się z czegoś innego niż te celebrujące piątą.

Upominek na parapetówkę – jaki przyda się w nowym domu?

Przeprowadzka do nowego miejsca wiąże się z wieloma wyzwaniami. Z tego powodu świętowanie parapetówki w gronie bliskich jest tak ważne dla wielu osób. Wybierając się na taką imprezę, warto postawić na prezent wpisujący się w okoliczności. W nowym domu może brakować jeszcze rzeczy, które nie są podstawą codziennego funkcjonowania. Kieruj się zatem praktycznością upominku, a z pewnością zostanie to docenione. Gospodarzom może przydać się komplet pościeli, zestaw kieliszków i otwieracz do wina, ekspres do kawy czy żywa roślinka w ładnej doniczce.

Prezenty okolicznościowe warto dobierać do danej uroczystości. W większości przypadków warto kierować się praktycznością, ponieważ zyskasz wtedy pewność, że upominek od Ciebie okaże się pomocny. Jednocześnie nie zapominaj o kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *