Kalendarz imprez

Kalendarz imprez

06.08. (wtorek) godz.18:00
Pobierowo - XVI Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny Nocą

mpl

07.08 (środa) godz. 14:10 
Pogorzelica - Z przewodnikiem po wąskich torach

07.08 (środa) godz.17.00
Pogorzelica - Klaun Tommi

08.08 (czwartek) godz.16:30
Rewal - Teatr "Impro"

08.08 (czwartek) godz. 19:30
Trzęsacz - przemarsz i koncert orkiestry dętej Red Swing Low

08.08 (czwartek) godz. 20:30 
Rewal - przemarsz i koncert orkiestry dętej Red Swing Low

09.08 (piątek) godz. 9:00
Rewal-Pustkowo - bieg o poranku

10.08 (sobota) godz.21:30
Rewal - Kino na leżakach

ks19


Kalendarz lipiec 2019

XVIII Święto Śledzia Bałtyckiego

FB_IMG_1561888964570

Piknik rodzinny Rewal

krotkanoc


swietosliwin


Dzien Dziecka 2019

W sobotę, 4 maja Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na dworzec kolejowy w Rewalu na imprezę plenerową pod nazwą Wąskotorowa Majówka. Impreza w formie otwartego festynu majowego rozpocznie się o godz. 13:00 animacjami dla najmłodszych i potrwa do godz. 18.

Plakat Majowka

Konkurs "Nasze Kulinarne Dziedzictwo — Smaki Regionów"
Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza Państwa do udziału w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu ,Nasze Kulinarne Dziedzictwo — Smaki Regionów", który odbędzie się w dniu 11 maja 2019 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Organizatorem konkursu na szczeblu centralnym jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP.

Celem konkursu jest identyfikacja oryginalnych regionalnych produktów żywnościowych, ich promocja, a także zachęcanie mieszkańców do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu oraz wskazanie producentom możliwości ubiegania się o odpowiednią prawną ochronę, zgodną ze standardami obowiązującymi w UE.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które zaprezentują produkty i potrawy spełniające warunki zawarte w regulaminach na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną.

Zgłoszenia w kategorii produkt przejmowane będą przez:  Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach 73-134 Barzkowice 2

Dopisek: Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo"

Zgłoszenia w kategorii potrawa/gastronomia będą przez:  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Wydział Rolnictwa i Rybactwa
ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 12 kwietnia 2019 r.

plakat_web_smakiregionow

08.12.2018
X Konwój Pomocników Świętego Mikołaja

g

29.06.2018
Zlot Garbusów 2018

zlot_garbus_sm

lipiec

ki18
sierpień

Kalendarz imprez sierpien 2018_Q2

2-8 lipca 2018   
Już po raz piąty Muzeum Narodowe w Szczecinie będzie promować się w kurortach zachodniego wybrzeża Bałtyku. W ramach kampanii „Może Muzeum” pracownicy instytucji będą namawiać wczasowiczów, by w razie deszczu lub w drodze powrotnej z wypoczynku odwiedzili stolicę Pomorza Zachodniego i oczywiście muzealne wystawy, a także gryficki oddział z plenerową ekspozycją Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych.

fot_ Panoramiczny happening morski, Koncert morski, 1967, fotografia Eustachy Kossakowski,Tę Anka Ptaszkowska ÔÇö kopia fot_michal_wojtarowicz_oczajdusza_4
fot. Michał Wojtarowicz, Oczajdusza

Ekipa muzeum zawita do kilkunastu turystycznych miejscowości regionu: Wolin, Kamień Pomorski, Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełkę, Kołczewo, Świętouść, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelicę, Mrzeżyno, Trzebiatów oraz Gryfice. Do ponad pięciuset miejsc – hoteli, pensjonatów, ośrodków wczasowych, punktów informacji turystycznej, komercyjnych atrakcji, instytucji kultury, restauracji i kawiarni trafi 15 000 folderów z letnią ofertą muzeum. Kilka tysięcy ulotek w języku niemieckim trafi także do cesarskich kurortów na wyspie Uznam.

W nawiązaniu do wystawy czasowej „Panoramiczny happening morski”, prezentowanej przez całe lato w gmachu Muzeum przy Wałach Chrobrego, wieczorami (zawsze o godzinie 20.00) na plażach w siedmiu miejscowościach: Świnoujściu (2.07), Międzyzdrojach (3.07), Dziwnowie (4.07), Dziwnówku (5.07), Pobierowie (6.07), Rewalu (7.07) oraz Niechorzu (8.07), odbywać się będą artystyczne akcje przywołujące najsłynniejszą scenę z legendarnego happeningu Tadeusza Kantora, w której Edward Krasiński dyryguje falami. W postaci Kantora i Krasińskiego jednocześnie wcieli się Łukasz Kowalski, aktor poznańskiego Teatru Biuro Podróży. Towarzyszyć mu będzie aktorka i animatorka Maria Sztark. Oprócz niego każdy chętny będzie mógł pokierować „Orkiestrą Morza” i otrzymać oryginalną pamiątkę – fotografię natychmiastową (Instax).

Projekt „Może Muzeum” jest finansowany ze środków Pomorze ZachodnieUrzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego z programu „Morze Kultury”. Sponsor: Vivaprint by COMgraph (www.vivaprint.pl) Partnerzy: MDK Świnoujście, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

 

7-8 lipca 2018   
Święto Śledzia Bałtyckiego 2018

Po raz siedemnasty spotykamy się w Niechorzu na corocznym " Święcie Śledzia". W tym roku czeka nas wyjątkowa impreza, przez dwa dni będziemy mogli rozkoszować się regionalną kuchnią, słuchać muzyki, bawić się i podziwiać artystów rękodzieła. Tegoroczne "Święto Śledzia" odbywa się na placu koło Latarni Morskiej w Niechorzu

swieto_sledzia01

swsl18

17-19.07.2018
Festiwal Indii - Niechorze

fi

Najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce. Każdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku „Fala Orientu”, organizujemy około 50 niezwykłych imprez w każdym sezonie. Z setkami wolontariuszy i artystów z wielu krajów tworzymy bogatą, różnobarwną imprez prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii.

Wiele godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach. Niezwykłą współtworzona z publicznością atmosfera pozostaje na zawsze w pamięci. Na naszej scenie zawodowi artyści, oraz początkujące talenty.

Dla najmłodszych gości i ich rodziców przygotowujemy co roku nowe widowisko teatralne. Kolorowe, zachwycające sztuki powstają między innymi w dalekim Ekaterynburgu (Rosja). Vladimir Avvakumov, reżyser i aktor wzbogaca nasz program ciekawymi adaptacjami mądrych indyjskich opowieści.

18 sierpnia

FB_IMG_1534164551940

 

majowkan18 maj  mmuzeum kolejkaroz18

 

Kalendarz Imprez dzięki uprzejmości Gminy Rewal