Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne

niechorze1LATARNIA MORSKA W NIECHORZU

Niewątpliwie największą atrakcją obu miejscowości tj. Niechorza i Pogorzelicy jest wysoka na 45 m latarnia morska w Niechorzu. Po pokonaniu ponad dwustu stopni możemy podziwiać wspaniały widok na Niechorze, Pogorzelice, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski  i morze na wiele kilometrów. Latarnia liczy  ponad 130 lat. Po raz pierwszy zabłysło na niej światło w 1866 rok. W czasie wojny została uszkodzona i gruntowanie odbudowana.  Światło z tej latarni dzięki specjalnej żarówce 1000W można dojrzeć  z odległości ponad 20 mil morskich. Latarnię można zwiedzać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Bilet wstępu kosztuje 3zł , ulgowy 2zł.

 

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA W NIECHORZU

Prezentowana w muzeum ekspozycja ukazuje specyfikę zawodu rybaka, posługującego się w swojej pracy wieloma narzędziami, sprzętem pomocniczym. W ciągu wakacji letnich 2003 roku oprócz stałej wystawy  można oglądać wystawy czasowe: akwarystyczna - "Życie rafy koralowej" oraz "Przyroda Wybrzeża Bałtyku".

 

JEZIORO LIWIA ŁUŻA2

Około 300 m od plaży, częściowo w Niechorzu, częściowo w Pogorzelicy, leży jezioro Liwia Łuża. Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę - kanał bodący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą - to akwen o powierzchni 220 ha. Jezioro Liwie jest ptasim rezerwatem.

 

 

 

KOLEJKA WĄ3SKOTOROWA

"Ciuchcia - Retro - Expres" wyjeżdza rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelicę. Stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu "PARYS" sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie, a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę. Po sezonie cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

 

 

 

4

RUINY KOŚCIOŁA - TRZĘSACZ

W Trzęsaczu najbardziej znanym obiektem godnym polecenia są ruiny kościoła stojące na szczycie kilkudziesięciometrowej wydmy. Specjaliści przewidują, że mimo prac zabezpieczających za kilka lat znikną ostatnie ślady jego istnienia. Będąc w Trzęsaczu warto też zajrzeć do XIX-wiecznego pałacu położonego po drugiej stronie drogi. Szczególnie malowniczy jest otaczający go park, założony ponad 200 lat temu.