Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne

Co Warto Zobaczyć w Okolicach Niechorza i Pogorzelicy

Muzeum Rybołówstwa

W samym Niechorzu znajduje się bardzo ciekawa atrakcja dla miłośników bliższego poznawania specyfiki regionu, w jakim spędzają oni urlop. Jest nim Muzeum Rybołówstwa. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów prezentuje bardzo ciekawe ekspozycje i eksponaty dotyczące trudnej sztuki łowienia ryb w czasach zarówno historycznych, jak i nie tak znowu odległych. Ponadto można w nim znaleźć wiele ciekawostek związanych z samym Morzem Bałtyckim, okolicami Niechorza i całej gminy Rewal, a także nawet próbki piasku z różnych stron świata.

3-300x225

Kolejka Wąskotorowa

Jednym z ciekawszych sposobów spędzania czasu na przykład w razie kiepskiej pogody może okazać się przejazd kolejką wąskotorową. Została ona odrestaurowana tak, by przypominać dawne czasy, kiedy stanowiła ona nie tylko atrakcję turystyczną, ale przede wszystkim codzienny środek transportu dla mieszkańców wielu okolicznych wsi. Jej trasa liczy sobie niespełna 40 kilometrów i pozwala na podróż rozpoczynającą się w Gryficach.

Po drodze można z pokładu zabytkowych wagoników przyjrzeć się typowym dla Pomorza Zachodniego wsiom takim jak Niedźwiedziska, czy Paprotno, a po dotarciu do morza kolejka podąża wzdłuż wybrzeża przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze i kończy swój bieg w Pogorzelicy.

Ale to nie musi być opcja jedynie na niepogodę - także w piękny letni dzień warto wybrać się na taką przejażdżkę, bo z pewnością choćby dla dzieci będzie to niezapomniane przeżycie!

Park Miniatur Latarni Morskich

To kolejna atrakcja turystyczna mieszcząca się w samym Niechorzu. Jest to specjalna ekspozycja pod gołym niebem prezentująca miniatury wszystkich latarni morskich stojących na polskim wybrzeżu. W parku tym znajduje się blisko trzydzieści konstrukcji wykonanych z podziwu godną dokładnością, wszystkie modele odwzorowują latarnie morskie w skali 1:0.

2-300x205

Jezioro Liwia Łuża

Przez wypadem nad to jezioro należy koniecznie zaopatrzyć się w dobrej jakości lornetkę. Miłośnicy ornitologii doskonale zapewne wiedzą dlaczego. Otóż jezioro Liwia Łuża jest rezerwatem ptaków wodnych, co oznacza, że z miejsc, w którym wolno przebywać turystom można bez większych problemów podziwiać niezliczone okazy mniej lub bardziej rzadkiego ptactwa, charakterystycznego dla pasa nadbałtyckiego.

latarnia

Latarnia Morska w Niechorzu

Skoro wcześniej wspomnieliśmy o parku miniaturowych latarni morskich, to nie sposób pominąć tutaj pełnowymiarowej latarni, która wznosi się nad Niechorzem stojąc na malowniczym klifie. Jest to doskonale odrestaurowana i wyremontowana budowla z czerwonej cegły, która przez prawie pięćdziesiąt lat pełniła rolę drogowskazu dla miejscowych rybaków, a obecnie (choć w dalszym ciągu jest pełnoprawną latarnią morską) stanowi popularną wśród odwiedzających Niechorze latem atrakcję turystyczną.

Krótko mówiąc, jeśli przyjechałeś spędzić urlop nad morzem w Niechorzu i nie byłeś przy tym ani razu w latarni, to straciłeś coś naprawdę interesującego!